Witamy na domowym blogu naszego rudego stworzenia!

Wystawy

-

1)      Zaczęliśmy od Międzynarodowej  Wystawy w Rzeszowie  13 lutego 2010r. Pierwsze kroki na ringu były stresujące dla nas obu.
      W konkurencji 4 piękniś byłyśmy na II pozycji., z oceną doskonałą 
      ( sędzia: M. Wieremiejczyk-Wierzchowska).
2)     Potem też 13 ale marca 2010r. krajowa wystawa w Jaroslawiu – Tam już Draka  pokonała rywalk ę i zdobyła pierwszy tytuł  Zwycięzcy Mlodzieży i NJwR  
      ( sędzia: A.Winiarska).

        
        

3)        CACIB Katowice 26.03.20010. – też Zwycięzca Młodzieży – w stawce 5  suk.
 (sędzia: D. Carroll  ).4)     Krajowa wystawa w Krośnie 9.05.20010.– Zw.Mł, , NJwR ( sędzia: V.Piskay).
      BIS Junior II, i tytuł Najpiękniejszy Pies Oddziału Krośnieńskiego.
      Wystawiała Drakę zaprzyjaźniona młoda hendlerka - zaklinaczka psów, której oczywiście dziękuję.  Fajnie jest patrzeć sobie z boku, zwłaszcza  jak  pies wygrywa.
     
     


       Tą wystawą Draka zakończyła MŁODZIEŻOWY  CHAMPIONAT POLSKI


     5)     Przemyśl  27,06,2010. – Zw.Ml., NJwR, BOB, BOG II  – sedzia Jadwiga Konkiel
       Pogoda była wstrętna, lało, było zimno, ale dzielnie trwałyśmy na posterunku.


       

 Wreszcie suka dorosła do klasy pośredniej, więc rozpoczęliśmy  dorosły Championat Polski

6)     Nowy Sącz   Klasa pośrednia 1 lokata, NDSwR.  CWC – Sedzia Jan Ryk

      Tu z kolei upał był niemiłosierny i w dodatku dotarliśmy na miejsce dosłownie w ostatniej    chwili i szybko trzeba było  biec  na ring.
      

7)     Piotrków Trybunalski 22.08.2010.  lokata I/III CWC - sedzia Tadeusz Chwalny.


      Dzień wcześniej były PP, więc przygotowanie do wystawy było pośpieszne, w warunkach  też dość polowych. Uczestnictwo w Próbach Pracy Wyżłów  - to była prawdziwa próba dla naszych sił.   Draka zdobyła dyplom I stopnia z lokatą IV / 15 psów i 83 punktami.8)  Kraków 5-6.09.2010. lokata I , NSwR i CWC, CACIB - sędzia Alberto Cucciliato (I)
      I znów Ola wystawia - a wtedy "satysfakcja gwarantowana". To nasz pierwszy CACIB,
      i początek starania się o Interchampionat.
      
   
      
                                            


     
      9.
       14.11.2010r. CACIB Kielce - sędzia Wojciech Burski
       klasa pośrednia - lokata I , CWC , res CACIB


                                                                                        


 2011 r.


18.02. 2011r. zaczęliśmy dwie nowe rzeczy - sezon  i zagraniczne wyjazdy na wystawy. Debiut zagraniczny,      to EAST CUP 2011 Preszów ( choć wystawa odbyła się w Koszycach). Warunki nie były zbyt komfortowe - hala mała, straszny hałas ,okropny ziąb, kolejki do dwóch czynnych toalet. Ale wyjazd i tak udany. Draka zdobyła tytuł  EAST WINNER 2011 oraz CACIB. Sędziował Pan Skok Damir (CRO). Może to też początek championatu Słowacji? Albo drugi krok w kierunku Interchampionatu? Zobaczymy.
                          

  
    A, na drugi dzień pojechaliśmy na IV Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych w Rzeszowie. Z przyjemnością trzeba stwierdzić, że tu warunki na nieporównywalnie lepszym poziomie. Tym razem  pani sędzia Jadwiga Konkiel przyznała Drace res. CACIB. 
Wystawą w Rzeszowie zatoczyliśmy roczne kolo - dokładnie rok temu zaczęliśmy własnie tu naszą wystawową karierę. W tym czasie udało się uzyskać tytuł Młodzieżowego Championa Polski i rzeszowską wystawą wypełniły się wymagania na dorosły championat. Tak więc Drakula CHAMPIONEM POLSKI !Wystawiała oczywiście Ola


Tu wybór CACIB (Draka z Miss Polonią z Arislandu, która otrzymała certyfikat - nam przypadł res.).


      

                                                                              
     18.03.2011r. Katowice. Zimno jak diabli, śnieg, deszcz. Obok hali "spodka" demonstracja górników          rzucających, petardy,walących na bębnach - psy miały takie wejście. Draka ostatni raz w pośredniej klasie. Duża stawka , zwłaszcza w sukach. I co? W klasie druga na pięć i znów res. CACIB - ale taki dziwny, bo mimo, ze była druga w klasie w porównaniu do "resa" z najlepszą suką z klasy otwartej i uzytkowej wygrała Drakula. Sędziował pan z Grecji.
W klasie wyglądało to tak:    7 - 8 maj 2011. tym razem wybraliśmy się na Ukrainę do Lwowa. Podróż była straszna - dluuuuga z powodu marnotrawienia czasu na granicy, tragicznych dróg ( swoja drogą, nasze nawierzchnie są przy tamtych cudowne) i bardzo kiepskiego oznakowania - GPS tam nie "rabotajet".
W pierwszy dzień  Puchar Lemberga - CAC i res CACIB  (sędzia: Ludmiła Ljaszowa Ukraina)
W drugi dzień  puchar Galicji            - CAC i CACIB       ( sędzia: Dorota Witkowska Polska)
I tym samym Draka uzyskała CHAMPIONAT UKRAINY.
Ponieważ mieliśmy w ekipie na wystawie profesjonalistkę  Panią Jadwigę Konkiel poprosiłam  ją o pokazanie Drakuli.
A tak wygladała polska ekipa w oba dni.


Nazbieraliśmy już trzy wnioski CACIB i cztery res. CACIB.
Do wypełnienia wymogów na Interchampionat potrzebujemy jeszcze jeden CACIB, ale ponieważ od pierwszego wniosku musi upłynąć rok i jeden dzień, to musimy z starać się o niego najwcześniej we wrześniu.


15.05.2011r wystawa naszym mieście. pierwszy raz w klasie championów . Tak więc Krosno 2011 CWC,Zw. O rasę przyszło mam stanąć  z najlepszym rudym kolegą "Diablem".
    25.06.2011r. CACIB Kraków - sędzia Claudio De Giuliani (I). Trzecie srebro w naszej karierze.
    Wystawa zaczęła się w strugach deszczu. Zanim dotarliśmy z parkingu na ring, rozłożyliśmy namiot byliśmy przemoczeni. Draki  starannie przygotowywana fryzura rozpłynęła się. Na szczęście rozpogodziło się, psy wyschły i było sympatycznie.


  
23.07.2011 pojechaliśmy znów do Słowacji tym razem do WIELKIEJ IDY w ramach CACIB Koszyce. Ładny park z pałacem, całkiem przyjemna pogoda i byłoby fajnie gdyby nie muzyka z głośników - folk w słowackim wydaniu przez dłuższy czas jest .....niełatwy do odbioru. 
Sama musiałam zmierzyć się z wystawianiem - na naukę nigdy podobno nie jest za późno. Sędzia Miroslav Stanowsky (SK)  miły, showmen - głośno komentował i oceniał psy. Przywieźliśmy CAC i CACIB.
   Przyszedł czas na Club Show -sierpień 2011 - Piotrków Trybunalski. Piękna pogoda, miłe miejsce. Sędzia włoski Alessandro Braga. Ola wystawiała Drake w klasie championów. W konkurencji czterech suk -wygrana. Fajnie na klubówce dobrze wypaść. W porównaniu o tytuł Zwycięzcy Klubu -druga.

10-11.09.2011. 
Nie wypadało nie pojechać z naszą "Drakulą" do Rumunii na DRACULA GOLDEN TROPHY  i Na ROMANIAN OPEN do Targu Mures. Klimatyczna wystawa,w murach średniowiecznego zamku, wieczorny BIS był spektakularny ze słomiano-czerwonodywanową scenografią, mgłą, i mroczną muzyką. Bardzo przyjemnie! "Trochu straszno, trochu nebezpeczno".
Pierwszego dnia sędziowała sędzia z Japonii Chie Ejima  - Drakuli przypadł CAC, CACIB, BOB i Qualifying for CRUFTS. Biegaliśmy w nocy po czerwonym dywanie wśród słomy. 
Drugiego dnia sędzia węgierski Szabo Sandor CAC, CACIB, BOB.
Dostaliśmy też Championat Rumunii.

     Minął właśnie  rok od otrzymania pierwszego CACIBu w Krakowie. Nazbieraliśmy w tym czasie 6 wniosków CACIB i  4 res.CACIB. Wypełniliśmy wymagania na Interchampionat z nawiązką. Draka ma 29 miesięcy i tytuł  Międzynarodowego Championa Wystawowego (C.I.E.).
 - Dooobry pies!

  Sezon wystawowy 2011 zakończyliśmy 29.11. w Kielcach. Kiedy zobaczyłam stawkę, w której przyszło nam startować, miałam mieszane uczucia. W klasie zgłoszonych było 8 suk. Z jednej strony fajnie, ze takie porównanie, a z drugiej ....obawa jak będzie. No i bylo super - nie dość, ze udało się wygrać w tym pięknym towarzystwie, to jeszcze Draka z Olą wybiegały i wystały CACIB. Res Cacib przypadł USS Pensylwanii.

                                                                              
   Miło wygrać w takiej stawce. A już słowa  czeskiego sędziego L.Jancika przy wyborze  suki do CACIB
 były super miłe!


       Przed rozpoczęciem sezonu 2012 przyszedł z Belgii nasz dyplom Interchampiona. Taka mała rzecz, a cieszy!


     Znów zaczynamy rok od  Rzeszowa. Tam jakoś mamy szczęście do drugiej lokaty i res CACIBa. Przyszło mi samej biegać na ringu. Z jednej strony to fajnie wystawić sobie psa własnoręcznie i własnonożnie, suka też chyba tak woli, ale z drugiej strony - inni robią to lepiej.


Dalej Była przerwa na ciąże , poród, wychowywanie szczeniaków , dochodzenie do siebie.
I w 2013 znowu zaczęliśmy jeżdżenie na wystawy , ale już razem z córką. Byliśmy w Katowicach, Jarosławiu, Wrocławiu, Velkiej Idzie, Krośnie, Lublinie, Rzeszowie. Draka wszędzie wygrywała w swojej klasie, zdobywała też BOB i dobre lokaty w BOG. Dokładne informacje na http://www.diamondsandrust.pl/pl/nasze-psy/draka/wystawy/